Україна скорочує переробку соняшника — аналітики

Обсяг переробки соняшнику в Україні скорочується вже другий місяць поспіль. У листопаді переробили близько 1 млн т олійної (-11% до жовтня). 

Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ».

«При цьому, якщо в жовтні скорочення відбулося на тлі невизначеності щодо подальшої роботи великих портів, то в листопаді — через постійні ліміти на електроенергію на підприємствах та масований ракетний обстріл критичної інфраструктури, що призвів майже до повного відключення електроенергії  та призупинки багатьох заводів», — зазначають аналітики.

Очікується, що в грудні місячна переробка може стати ще меншою через повторні ракетні обстріли та простій у першій половині місяця майже 37% потужностей з переробки даної олійної (без заводів на тимчасово окупованих територіях).

У вересні-листопаді сезону-2022/23 українські заводи переробили близько 3,3 млн тонн соняшнику. Це майже третина від загального об'єму переробки за сезон, який прогнозують аналітики агентства — 10,3 млн т (-11% до 2021/22 МР, за оптимістичним сценарієм).

Аналітик Світлана Киричок зазначила, що за 3 місяці 2022/23 МР (вересень-листопад) з України експортували майже 0,9 млн тонн соняшнику, що стало новим максимумом для вказаного періоду.