ДБР викрило масштабну схему поборів з експортерів зернового коридору

Працівники ДБР викрили масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області. За отримання фітосанітарного сертифіката та інших документів підозрюваним потрібно було платити хабарі посередникам.

Про це повідомила пресслужба Державного Бюро Розслідувань.

Як зазначається, посадовці брали хабарі від суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт зернових культур через морські порти Одеської області по «зерновому коридору».

«Всі, хто хотів безперешкодно та швидко отримати фітосанітарний сертифікат та інші дозвільні документи мали заплатити визначену суму через посередників. Для приховування своїх протиправних дій посадовці визначили окремі комерційні підприємства, які під виглядом консультацій та фумігаційних послуг експортерам зернових культур виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди», — йдеться в повідомленні.

ДБР проводить низку обшуків за місцем роботи й проживання фігурантів кримінального провадження в межах досудового розслідування. Зазначається, що вже вилучені гроші від незаконної діяльності, документальні матеріали, а також інші предмети та речі, які будуть слугувати доказом під час досудового розслідування.

Санкція статті, за якою оголосять підозру, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Розслідування триває.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування щодо розкрадання зерна Держрезерву.