Від початку війни в Констанці обробили 4,5 млн тонн українського зерна

До румунського порту Констанца надійшло приблизно 4,5 млн тонн українського зерна після початку повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомляють «Порти України».

Україна продовжує транспортувати зерно через дунайські порти Рені та Ізмаїл до румунського порту Констанца навіть після початку реалізації Зернової угоди.

«Деякі трейдери, з якими ми маємо справу, скоротили свої операції в Рені та Ізмаїлі, але потоки, які ми створили, все ще продовжуються. Наші обсяги зерна трохи менші, але темпи майже такі, як раніше», — сказав заступник виконавчого директора TTS Group Іон Станчу.

За його словами, TTS перевезла майже 1 млн тонн вантажів до/з України після початку війни, причому зернові становили трохи менше половини цього обсягу.

TTS Group займається транспортуванням агропродукції, мінеральної сировини та хімічних речовин по річці Дунай і здійснює перевалку вантажів у порту Констанца. Компанія управляє найбільшим флотом барж на Дунаї загальною місткістю 800 тис. тонн. Потужності зберігання зерна у порту Констанца становлять 110 тис. тонн.

Нагадаємо, логістичні витрати на експорт українського зерна з порту Констанца сягають $160-180 на тонні.