Аграрний міністр запропонував кроки до збільшення екпорту с/г продукції до Євросоюзу

Україна може розширити експорт с/г продукції до ЄС за певних умов: спрощення логістики, збільшення європейських зерновозів — залізничних та автомобільних — та розробка нових маршрутів.

Як повідомляє Мінагрополітики, таку думку висловив міністр аграрної політики України Микола Сольський під час під час робочої поїздки до Брюсселя, де він зустрівся з комісаром ЄС з сільського господарства Янушем Войцеховським та гендиректором ЄК з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості Вольфгангом Бутчером.

Міністр запропонував підтримати європейських виробників зерновозів, надавши їм державні субсидії. Такі спільні кроки стримають ціни на ринку сільськогосподарської продукції.

«Якщо ця програма запрацює, я в цьому впевнений, вона стримає ціни та призупинить інфляцію. Спрощена логістика дозволить транспортувати зерно дешевше. Ці маршрути мають дуже великий шанс стати постійними, переформатують ринок та спровокують більш тісні зв’язки всередині центральної Європи», — зазначив Микола Сольський.

Також Микола Сольський підкреслив важливість будівництва трубопроводу з України до Польщі, яким транспортуватимуть олію.

«Цей трубопровід відкриватиме нові можливості для Польщі і для України. Чим більше приватного бізнесу долучиться, тим краще», – зазначив він.