Необхідно субсидіювати виробництво залізничних вагонів-зерновозів в Румінії, Польщі та Словаччині — Сольський

Микола Сольський
Джерело фото: minagro.gov.ua

Треба субсидіювати виробництво залізничних вагонів-зерновозів на заводах, які знаходяться в Польщі, Словаччині та Румунії. Це допоможе безперебійно транспортувати зерно залізничним транспортом через кордони з країнами ЄС.

З такою заявою виступив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на круглому столі «Grain exports from Ukraine».

«Щоб ці маршрути були постійними й ефективно функціонували в ринковій економіці, вартує зробити декілька речей. Зерно, яке прибуває до Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, має далі переміщуватись. Ми бачимо гострий дефіцит потужностей по перевезенню. Кількість залізничних зерновозів в Україні становить приблизно 24 тисячі, а в Європі — близько 12 тисяч. Очевидно, що є гостра необхідність збільшити кількість цих вагонів»,— зазначив Микола Сольський.

Міністр наголосив, що збільшення логістики залізничним транспортом зробить маршрути комерційними й конкурентними, стримає інфляцію, пов’язану з продуктами харчування, дозволить зменшити дефіцит рухомого складу для перевезення зернових в ЄС та зменшити вартість логістики.

Нагадаємо, що в Словацькій Республіці знаходиться один з найбільших заводів з виробництва вантажних вагонів в Європейському Союзі.