Уряд на 2 місяці подовжив дію чинних відстрочок від призову на військову службу

Кабінет Міністрів передбачив можливість подовження на 2 місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час. Відповідне рішення, ініційоване Міністерством економіки, Уряд затвердив на засіданні 7 вересня.

Про це повідомляється на сайті Мінекономіки України.

В Мінекономіки зауважують, що йдеться про відстрочки, надані рішеннями Міністерства економіки в березні – квітні, термін дії яких спливає у вересні – жовтні цього року.

Ззначається, що рішення щодо продовження відстрочки на строк до двох місяців може бути прийнято Мінекономіки лише один раз.

Урядове рішення передбачає також, що витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов’язаному працівнику може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де він працює.

«Цим самим розширюються положення Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 р. № 194, згідної якої відповідними повноваженнями наділялися лише органи державної влади та інші державні органи», — йдеться у повідомленні.

Ця норма покликана зменшити навантаження на органи держвлади, що дозволить вивільнити ресурси для посилення роботи на інших напрямках.

Нагадаємо, раніше Аграрний комітет Верховної Ради звернувся до Кабміну з пропозицією одноразово автоматично продовжити строк дії відстрочки від мобілізації до 31 грудня 2022 року для працівників аграрного сектору.