Біометановий завод Галс Агро підключать до мережі до кінця року

«Чернігівгаз» видав технічні умови для підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу «Галс Агро». Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.

Про це повідомила пресслужба Регіональної газової компанії.

Це перший проєкт із приєднання біометанового заводу в Україні.

«Регіональна газова компанія замовила для заводу виробництво газового обладнання на одному із заводів RGC Production. Потужність першої черги будівництва, яку буде завершено до кінця поточного року, становитиме 330 куб. м біометану за годину», —  зазначили в повідомленні.

Перша черга будівництва газових мереж передбачає спорудження газопроводу завдовжки 800 м, який дозволить «Галс Агро» передавати до газорозподільних мереж (ГРМ) 330 куб. м біометану на годину у зимовий період. 

Читайте по темі: Переробка агросировини в енергію: біогаз і біометан. Чи вігідно?

Надалі «Галс Агро» планує збільшити виробництво біометану до 1,1 тис. куб. м/год, а фахівці РГК та «Чернігівгазу» здійснять кільцювання зони дії двох суміжних газорозподільних станцій, побудувавши ще близько 8 км газопроводу.

«Тоді біометановий завод отримає доступ до більшої кількості споживачів і передаватиме біометан до мережі одразу через дві ГРМ. Роботи заплановано завершити на початок опалювального сезону 2023/24 років», —  поінформували в РГК.

Крім того, в Мінекономіки повідомляють про формування ринку біогазу в Україні та долучення до європейського ринку.

«Україна планує на початку 2023 року впровадити ринок біометану та готується наповнити ним газові мережі. Власники біогазових станцій отримають можливість продавати біометан на внутрішньому ринку, але як природний газ. ... Для того, щоб українські компанії змогли експортувати біометан, вони мають пройти міжнародну сертифікацію сталого розвитку та викидів парникових газів —  ISCC», — зазначили в Мінекономіки.