Поблизу Стамбула на прохід до Чорноморська та Південного чекають нові судна


Джерело фото: fleetmon.com

Спільний координаційний центр (СКЦ) дозволив рух двох суден, які очікують перевірки на проходження через морський гуманітарний коридор в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Про це повідомляють «Порти України» з посиланням на «Голос Америки».

«Судна Petrel S і Brave Commander пройдуть інспекцію у середу в Мармуровому морі і, в разі отримання дозволу, відправляться до Чорноморська та Південного відповідно»,— йдеться у повідомленні.

За даними MarineTraffic, станом на 11:00 середи обидва судна стояли поблизу Стамбула.

У вівторок групи СКЦ провели інспекції на борту суден Riva Wind, Glory і Star Helena, які прямували з українських портів. Усі судна отримали дозвіл на відплиття.

Крім того, у середу спільні групи оглянуть судна Mustafa Naciti, Sacura та Arizona, які йдуть з українських портів.

У липні представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду підписано між Туреччиною, ООН та Росією.

У рамках реалізації домовленостей з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» вийшли уже 12 суден, які вивезли більш ніж 370 тис. тонн агропродукції до семи країн світу.

Крім того, 7 серпня порт Чорноморськ прийняв під завантаження кукурудзою балкер Fulmar S — перше судно, яке зайшло в український морський порт з моменту повномасштабного російського вторгнення.

Балкер Polarnet (прапор — Туреччина), який одним із перших взяв участь в реалізації ініціативи, 8 серпня успішно пройшов перевірку в Стамбулі та прибув до кінцевого пункту призначення — турецького порту Деріндже.

У першу чергу з українських морських портів виходять судна з продовольчими вантажами, що були заблоковані там з початку російського вторгнення.