Втрати врожаю зерна у Росії можуть становити до 15% — експерт

Зниження якості продовольчої пшениці буде близько 60%
Зниження якості продовольчої пшениці буде близько 60%
Джерело фото: Elevatorist.com

Втрати врожаю зерна у Росії в цьому році можуть становити до 15% від можливого збору (з урахуванням рефакції).

Такий прогноз озвучив президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський, повідомляє АПК-Інформ з посиланням на Інтерфакс.

«Розраховую, що середній показник із втрат зерна за сумою факторів (з урахуванням рефакції) буде близько 15%»,— заявив експерт.

На думку Аркадія Злочевського, через випадання значної кількості опадів у ряді основних зерновиробних регіонів РФ, рефакція цього року може бути істотно вищою за середню багаторічну, яка становить 6%.

«Рік вологий, зерно з полів іде вологе, і рефакція буде не меншою ніж 10%. Але можливо і 12-13%. Це суттєве зниження кінцевих показників. Крім того, через відставання на збиранні пропускаються оптимальні погодні вікна, внаслідок чого зерно проростає. Це призводить до великих втрат. До того ж зерно полягає»,— сказав президент РЗС, додавши, що «втрати є ще до бункера — і будуть після бункера, коли зерно попрямує на просушування».

Він також повідомив, що тривогу викликає і якість зерна, що збирається.

«Зниження якості продовольчої пшениці буде близько 60%. Минулого сезону було 82%. Ринок уже відреагував на цю обставину, і ціни між продовольчими, нормальними кондиціями та фуражним зерном «розбіглися» на 3 тис. рублів за тонну»,— сказав експерт.