Рівень води на Дунаї критично впав

На Дунаї рівень води критично знизився через відсутність опадів
Рівень води на Дунаї критично знизився через відсутність опадів
Джерело фото: Facebook Дмитра Москаленка

У зв’язку з різким падінням рівня води, на середній та нижній ділянках Дунаю з 25 липня закрили навігацію. У порівнянні з липнем минулого року вода впала на декілька метрів.

Про це повідомив виконуючий обов'язки генерального директора «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) Дмитро Москаленко на своїй сторінці в Facebook.

«‎Зазвичай пік мілководдя на Дунаї припадає на вересень-жовтень. Однак цього року рівень води вже критично знизився через відсутність опадів у басейні Дунаю та його основних притоках (Сави, Драви, Тиси та Морави)», — відмітив ‎Дмитро Москаленко.

Відзначається, що караванам УДП доводиться працювати в екстремальних умовах. Надскладна навігаційна ситуація призвела до вимушеного зниження завантаження флоту, що негативно позначається на обсягах вантажоперевезення.

«Якщо минулого тижня судна вантажилися на осадку 2,10 метра, то відсьогодні у напрямі на Констанцу вантажимося всього на 1,80 метра.Порівняно з роботою у звичайних умовах завантаження суден зменшилось на третину — у середньому з 1600-1500 тонн до 1000 тонн‎»,— акцентував гендиректор УДП.‎ 

Він додав, що незрозуміло як буде розвиватись ситуація далі. Але запевнив, що в будь-якому разі УДП не зупинить рух флоту та буде працювати з мінімально можливою осадкою.