Понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалку зерна на західних кордонах — Сольський

Понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалочні потужності в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє Мінагрополітики.

«Ми активно працюємо над збільшенням логістики через західні кордони. За цей місяць (червень, — прим. ред.) очікуємо близько двох мільйонів тонн експорту зерна, яке вже перейшло за новими логістичними маршрутами: це Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина. І маємо потенціал до збільшення. Понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в цих зонах», — розповів аграрний міністр.

За його словами, Мінагрополітики проводить переговори з ЄС, і в кінці липня буде проведена окрема зустріч із широким колом учасників на рівні міністрів — аграрних, транспортних — відповідних країн, щоб збільшувати європейську інфраструктуру в першу чергу вагонами і траками, бо їх катастрофічно не вистачає.

Як зазначив Микола Сольський, основні точки, над якими потрібно працювати з європейцями за цим питанням, уже визначені. Це будуть конкретні кроки, і робота вже триває.

Міністр підкреслив, що робота міністерства також сконцентрована над вирішенням питань зі зберігання та вивезення врожаю.

«Аграрії, які збирають і збиратимуть урожай ближче до лінії фронту, намагатимуться вивезти його на зберігання ближче до центру та заходу країни. Тому особливо в цих місцях буде потреба в додатковому зберіганні. Над цим активно працював бізнес, щоб завезти на ці території мобільне одноразове зберігання. Також міністерству у цьому дуже допомогли Англія та Канада. І вже з наступного місяця ми розкажемо аграріям про додаткові можливості зберігання зерна», — сказав Микола Сольський.