Експерти назвали ризики зернотрейдингу під час війни


Джерело фото: Elevatorist.com

Основний глобальний мінус трейду в умовах війни — відсутність сталих логістичних ланцюжків, які можуть забезпечити необхідні об’єми експорту. Через те, що зернотрейдерам необхідно пропрацьовувати все з 0, у максимально оперативному режимі, не завжди можна врахувати всі нюанси.

Про це йдеться у матеріалі Latifundist.com Суворий експорт 2022: як під час війни продати українське зерно та запобігти продовольчій катастрофі у світі?

«Ми хочемо перевалити через Румунію 10 тис. вагонів у місяць, однак коли починаєш розбиратися, то розумієш, що все це дуже далеко від реальності, адже треба враховувати черги на кордоні, наявність вільних колісних пар, черги на вигрузці, наявність вільного місця для вивантаження зерна, можливості румунської портової перевалки. Таких підводних каменів дуже багато і з ними всіма треба рахуватись. Адже чим більше ланок в ланцюжку — тим вищий шанс, що на одній із них станеться збій, який потягне за собою стоп по всьому процесу», говорить директор аграрного напряму «УДГ Трейдинг» Михайло Тимощук.

Єксперти також назвали ряд проблем, що стоять на заваді ефективному процесу експорту українських зернових. Серед них:

  • мала пропускна здатність залізничних станцій на кордоні з Європейськими країнами;
  • бюрократичні державні перепони країн Європи щодо імпорту та сертифікації зернових;
  • обмеженість вантажоперевезень сухопутними шляхами;
  • відсутність достатньої кількості європейських вагонів для перевезення зерна;
  • обмеження пропускної спроможності європейських логістичних центрів;
  • нестача водіїв для міжнародних перевезень автотранспортом.