Україна має достатній потенціал для стабілізації світового продовольчого ринку — Зеленський

Україна має потенціал, щоб стабілізувати світовий продовольчий ринок, але росія блокує українські порти та руйнує аграрну базу. 

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, пише Економічна правда.

«Говорили сьогодні про важливий не лише для України, а й для усього світу виклик — продовольчу кризу, яку провокує росія продовженням війни проти нашої держави. Україна буквально дає хліб для майже 400 млн людей на планеті, і вже зараз ООН визнає, що зростання продовольчих цін цьогоріч спричинить голод для мінімум 47 млн людей у 81 країні світу», — розповів Зеленський.

Він додав, що Україна має достатній потенціал, щоб не допустити такої продовольчої кризи та стабілізувати продовольчий ринок. 

«Маємо всі товари, щоб постачати з наших портів в Одесі, Миколаєві, Херсонській та Запорізькій областях. Але частиною агресивної політики росії, агресивної війни росії проти нашої держави є саме блокада наших портів. А також свідомі для російської армії руйнації нашої виробничої бази, їхні кроки в цьому напрямку, зокрема, руйнування нашої аграрної бази», — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, у румунському порту Констанца у четвер судно Unity N завантажило 71 тис. т української кукурудзи. Це перше судно з українською зерновою, яке вийде з цього порту.