Пропускну спроможність терміналів треба збільшити до 5 млн т на місяць — Камишін

Наразі на терміналах, які розташовані на західному кордоні України, можна перевантажувати 1 млн т зерна на місяць. Однак цю спроможність потрібно збільшити хоча б до 5 млн т на місяць.

Про це в ефірі Українського радіо розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

«Якусь частину цього збільшення можна зробити за рахунок збільшення пропускної спроможності вже існуючих терміналів. На якусь частину терміналів можна поставити мобільні перевалки. Це доволі проста установка — автомобіль завантажує кузовом в «Ковчег» зерно, «Ковчег» відразу грузить на вагон. Якусь частину треба закривати більш потужними стаціонарними терміналами. Найважче в цьому — це стаціонарні термінали, тому що будівництво — це мінімум рік. Мобільні установки можна поставити за декілька тижнів», — розповів Олександр Камишін.

Він зазначив, що обмежена пропускна спроможність — це не єдина проблема.

«Є інша проблема — не всі порти в Європі готові прийняти такий об’єм зерна, щоб далі на експорт його вивантажити. Не всі споживачі в Європі готові прийняти на себе збільшений об’єм зерна — заводи, борошномельні підприємства і так далі. Із залізницею проблем не буде. Важко буде домогтися, щоб його купували в належному об’ємі і експортували далі», — додав очільник АТ «Укрзалізниця».

Нагадаємо, АТ «Укрзалізниця» у квітні не змінюватиме вартість оренди вагонів-зерновозів філії «Центр транспортної логістики».