В Україні зменшаться площі посівів соняшнику та кукурудзи — Висоцький

В Україні зменшаться площі посівів соняшнику та кукурудзи — Висоцький
В Україні зменшаться площі посівів соняшнику та кукурудзи — Висоцький
Джерело фото: Elevatorist.com

Станом на 24 березня вже посіяно 150 тис. га ярових культур. Основні культури які зараз засіваються — це кукурудза соя, сонях, просо, гречка, овес та цукровий буряк.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства агрополітики у своєму телеграм каналі. 

«Вже бачимо, що на Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася», —- зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він додав, що зважаючи на ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме соняшнику та кукурудзи, натомість збільшаться площі посівів простіших культур у виробництві, але важливих з точки зору продовольчої безпеки. Насамперед це посіви гороху, ячменю та вівса.

«Ці культури раніше були нішеві, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур, до культур продовольчих, для внутрішнього споживання», — зауважив перший заступник міністра.

Також Тарас Висоцький наголосив, що через повномасштабне вторгнення, в Україні площі посівів можуть зменшитися на  30%, що негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які  імпортували  українську аграрну продукцію. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, що Україна на сьогодні має достатньо запасів пшениці, олії, кукурудзи для забезпечення нашої продовольчої безпеки на рік.