Велика сімка просить країни не закривати свої продовольчі ринки

Міністри сільського господарства G7 просять всі країни не закривати свої продовольчі та сільськогосподарські ринки, не дивлячись на ризики продовольчої безпеки, причиною яких стало вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на заяву «сімки».

«Ми закликаємо всі країни тримати свої продовольчі та сільськогосподарські ринки відкритими та убезпечити себе від будь-яких необґрунтованих обмежувальних заходів щодо свого експорту. Будь-яке подальше підвищення рівня цін на продукти харчування та нестабільність на міжнародних ринках можуть загрожувати продовольчій безпеці та харчуванню в глобальному масштабі, особливо серед найбільш вразливих верств населення в умовах низької продовольчої безпеки», — йдеться у повідомленні.

Разом із тим у G7 із розумінням віднеслися до рішення українського уряду ввести тимчасову заборону на експорт пшениці, кукурудзи, зерна, солі та м’яса.

«Ми закликаємо міжнародні організації підтримати виробництво продуктів харчування в Україні під час цієї кризи та забезпечити продовольчу безпеку в постраждалих районах. Ми як і раніше сповнені рішучості робити все необхідне для запобігання та реагування на продовольчу кризу, в тому числі за допомогою гуманітарної допомоги, і готові діяти у міру необхідності, щоб усунути можливі збої», — додали у G7.

Нагадаємо, найбідніші країни світу залишаться без продовольства, якщо зараз не зупинити війну і якщо Україна не зможе поставити на глобальні ринки 50 млн т зерна.