Україна кваліфікує дії Росії як порушення суверенітету нашої держави — Зеленський

Україна кваліфікує визнання Росією так званих «ДНР» і «ЛНР» як порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Вся відповідальність за наслідки у зв‘язку зі згаданими рішеннями покладається на Росію.

Про це у своєму зверненні заявив президент України Володимир Зеленський.

«Визнання незалежності окупованих районів Донецької та Луганської областей може означати односторонній вихід Росії з Мінських домовленостей та ігнорування рішень в рамках Норманді.  Це підриває мирні зусилля та руйнує наявні переговорні формати. Сьогоднішнім та завтрашніми можливими рішеннями Росія легалізовує свої війська, які фактично перебували в окупованих районах Донбасу з 2014 року. Країна, яка вісім років підтримує війну, не може підтримувати мир, як вона це заявляє», — наголосив президент.

За його словами, сьогодні МЗС України направило державам-членам Ради безпеки ООН запит на основі Будапештського меморандуму з вимогою негайно провести консультації. Також Зеленський ініціював скликання засідання Ради Безпеки ООН, проведення спеціального засідання ОБСЄ та екстренне  скликання саміту Нормандської четвірки. 

«Зараз немає жодних причин для хаотичних дій. Зробимо все щоб так було і надалі. Ми віддані мирному і дипломатичному шляху. І будемо іти ним і тільки ним. Але ми на своїй землі. Ми нічого і нікого не боїмось. Ми нічого і нікому не винні. І ми нічого і нікому не віддамо. Жодного клаптика нашої землі. Жодної людини. І ми в цьому впевнені.  Бо зараз не лютий 2014-го, а лютий 2022-го. Інша країна. Інша армія. Одна мета. Це мир. Мир в Україні!», — додав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін визнав незалежність так званих «ДНР» і «ЛНР». Він підписав відповідні укази та договір про дружбу та взаємодопомогу з ватажками псевдореспублік ввечері, 21 лютого.