У Миколаївському морпорту з'являться якірні стоянки

У Миколаївському морському порту будуть реконструювати акваторію порту з облаштуванням якірних стоянок. Портові оператори вважають, що в результаті реалізації цього проєкту їхня операційна діяльність вийде на якісно новий рівень, вони зможуть залучити додаткові вантажопотоки в порт.

Про це повідомляє «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

«Облаштування якірних стоянок, в першу чергу, принесе користь портовим операторам та терміналам Миколаївського порту. Зазначений проєкт підвищить ефективність маневрування флоту, забезпечить уникнення невиробничих простоїв, дозволить збільшити кількість суднозаходів та швидкість обробки та як наслідок, надасть можливість збільшити доходи ДП «АМПУ» та відрахування до бюджетів всіх рівнів», — розповів в.о. голови АМПУ Олександр Голодницький.

Проєкт спрямований, зокрема, на вирішення проблем з існуючими навігаційними обмеженнями уздовж Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу та внутрішнього рейду порту, внаслідок яких можуть виникати невиробничі простої причалів.

Наразі, внутрішній рейд порту використовується для відстою суден в очікуванні постановки до причалів, під час перерви у навантажувальних роботах, а також у вантажних операціях.

Саме для вирішення зазначених обмежень, а також для забезпечення безпеки судноплавства, необхідне облаштування двох якірних стоянок з глибиною, яка забезпечить постановку великотонажних суден у вантажі.

Роботи виконуватиме ТОВ «АНКОР».

«Припускаємо, що робочий проєкт буде готовий до кінця поточного року і ми одразу ж розпочнемо його реалізацію», — прокоментував начальник Миколаївської філії АМПУ Андрій Гранатуров.

Нагадаємо, об'їзну дорогу до портів Корабельного району Миколаєва мають добудувати у 2023 році. На будівельні роботи вже використали 331 млн грн, побудувавши 11 км дороги.