Україні не варто розраховувати на великі надходження від експорту зернових — думка

Експерт вважає, що розраховувати на великі надходження коштів для закупівель немає звідки
Експерт вважає, що розраховувати на великі надходження коштів для закупівель немає звідки
Джерело фото: Elevatorist.com

Основні споживачі зернових — це не найбагатші країни, до того ж світ перебуває зараз в інфляційному процесі. Тому й розраховувати на великі надходження коштів для закупівель немає звідки. Україна — не виняток.

Про це заявила менеджер з розвитку Maxigrain Олена Нероба, ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

«Наприклад, ми можемо спостерігати за тим, як один з найбільших наших покупців — Туреччина — впритул наблизилася до дефолту. Однак в цілому ситуація стабільна, Україна входить в новий рік на ціновому плато. Тобто ціни на зернові трохи знизилися, адже обсяг на ринку є, а от попит спав. Більшість наших покупців вже викупила те, що їм потрібно. Лише Єгипет не придбав українську продукцію в тому обсязі, який їм потрібен. Я думаю, що найближчим часом вони активізуються, але варто пам'ятати, що продукцію пропонуємо не лише ми, а й Росія, Франція (яка зараз майже втратила Алжирський ринок зерна) та інші гравці»,— повідомила Нероба.

Як стверджує аналітик компанії «Zernotorg.ua» Олександр Тищенко, в поточному сезоні 2021/22 ринки продовжують залишатись під впливом шаленої світової інфляції, яка поки що і не збирається збавляти зростання.