У 2022 році Європі загрожує найсильніший дефіцит газу

Підземні сховища газу в Європі заповнені на 56%
Підземні сховища газу в Європі заповнені на 56%
Джерело фото: Elevatorist.com

Європа може залишитись без газу напередодні двох холодних зимових місяців на тлі найнижчих запасів у регіоні за останні десять років.

Про це заявив голова INES, асоціації німецьких операторів систем зберігання газу та водню Себастьян Блешке, пише Ліга.Бізнес з посилання на інформагентство Bloomberg.

Підземні сховища газу в Європі заповнені на 56%, що на понад 15 процентних пунктів нижче за середній показник за останні 10 років.

«Жодного року за останній час у нас не було таких порівняно низьких рівнів зберігання (газу, - ред.) на цей момент», повідомив Блешке.

За словами віцепрезидента Wood Mackenzie з досліджень газу та ЗПГ Массімо Ді-Одоардо, якщо виключити малоймовірне припинення зростання російського експорту, то до кінця березня 2022 року запаси можуть скоротитися до 15% за нормальних погодних умов.

Крім того, Bloomberg зазначає, що трейдери вже готуються до гіршого: ціни на газ, що поставляється з весни до 2023 року, зросли приблизно на 40% за останній місяць.

«Дехто каже, що криза може тривати до 2025 року, коли наступна хвиля проєктів ЗПГ у США почне постачати на світовий ринок», повідомляє видання.

За словами віцепрезидента Wood Mackenzie, без додаткового постачання із Росії Європі буде важко досягти збільшення запасів газу.

«2022 рік стане ще одним роком нестабільності для європейських цін на газ», – повідомив він.

У середу, 5 січня, вартість ф'ючерсів на газ у Європі продовжує зростати третій день поспіль і торгується на позначці понад $1100 за тисячу кубометрів. У понеділок, 3 січня ціни на газ підскочили на 20% майже до $1014 за тисячу кубометрів після падіння раніше на тлі занепокоєння, що прокачування російського газу через Україну до Словаччини знизилося втричі.