Україна не обмежуватиме експорт пшениці — УЗА

У 2021 році аграрії України зібрали рекордний урожай зерна — понад 107 млн ​​т, а також пшениці — 32,7 млн ​​т. Враховуючи потреби внутрішнього ринку, не більше 6-7 млн ​​т пшениці на рік, підстав для обмеження експорту пшениці в країні немає.

Про це повідомила пресслужба «Української зернової асоціації» (УЗА).

«Досвід попередніх років свідчить, що темпи експорту пшениці з України знижуються з початком нового календарного року. Пояснюється це тим, що кон'юнктура світових ринків знижує конкурентоспроможність вітчизняної пшениці. Крім того, традиційно експортери переорієнтуються на відвантаження кукурудзи», — зазначили в УЗА.

У поточному році з січня до липня Україна відправила на зовнішні ринки близько 4 млн т пшениці, що характерно для цього періоду. Крім того, минулого сезону 2020/21 не було навіть досягнуто узгодженого граничного обсягу експорту. Україна відвантажила тоді 16,6 млн т, за встановленого у Зерновому меморандумі обсягу 17,5 млн т.

«Цього року врожай пшениці більший за минулорічний на 7-8 млн т. Враховуючи фізичні обмеження інфраструктури логістики та рекордний урожай кукурудзи, що досяг 40 млн т, вітчизняним аграріям буде вкрай важко виконати узгоджений граничний обсяг експорту пшениці 25,3 млн т. Таким чином, рекордний урожай пшениці забезпечує продовольчу безпеку країни, оскільки Україна споживає не більше 20% вирощеної цього року пшениці», — додали в УЗА.

Нагадаємо, за інформацією джерел, в Україні обговорювали обмеження експорту продовольчої пшениці.