Дії Росії щодо блокування портів суттєво перешкоджають українському експорту

Росія збільшує тривалість затримки в Керченській протоці суден, що йдуть з українських портів з експортними вантажами. За 11 місяців 2021 року цей показник у середньому збільшився майже до 40 годин.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«За 11 місяців 2021 року показник середньої тривалості штучного утримання з боку Росії перед Керченською протокою суден, що йдуть з українських портів з експортними вантажами, значно збільшився — він склав 39,4 години на одне судно і вже перевищив показники 2019 та 2020 року (37 , 4 та 29,6 відповідно)», — зазначають експерти моніторингової групи BlackSeaNews та Інституту Чорноморських стратегічних досліджень.

Такі дії Росії суттєво перешкоджають українському експорту.

За словами експерта офісу реформ Кабінету міністрів України Максима Гардуса, потенціал портів Приазов'я є великим і є можливість повернути рівень експортного вантажообігу до рівня 2013 року.

«Все одно експорт зростає, цьому сприяє світова кон'юнктура цього року, зокрема зростання попиту на ключові статті нашого експорту. Тобто це метал, хімічна продукція, аграрна продукція», — зазначив Гардус.

Нагадаємо, експорт українського зерна до Китаю зріс майже на 50%.