Трасу Київ—Одеса відремонтують за €190 млн від європейських банків

Державне агентство автомобільних доріг «Укравтодор» отримає новий транш у €190 млн для покращення дорожньої інфраструктури. Кошти буде направлено на ремонт автодороги Київ—Одеса.

Про це повідомила пресслужба Мінінфраструктуры у Facebook.

Капітальний ремонт буде профінансовано за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у рамках проєкту «Україна — дорожні коридори»/Європейські дороги України ІІІ.

«Ми нарешті пройшли усі необхідні процедури для того, щоб розпочати наступний етап оновлення маршруту Київ—Одеса у рамках президентської програми «Велике будівництво», — розповідає міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він уточнив, що буде оновлено близько 300 км дороги у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

«Це дозволить забезпечити якісне покриття на всій протяжності одного з найважливіших для України маршрутів. Завершити роботи на 85-ти кілометровій ділянці плануємо вже за 2 роки», — додав міністр.

Для ремонту траси закупівлі будуть проводитись на міжнародних конкурентних торгах з використанням Порталу електронних закупівель клієнта ЄБРР (ECEPP). Компанії можуть надавати пропозиції до 8 лютого 2022 року.

Нагадаємо, кількість порушень ГВК на дорогах знизилася у 30 разів.