В Укрзалізниці зерновози розподілятимуть за новими аукціонами

АТ «Укрзалізниця» запропонувала учасникам зернового ринку новий механізм розподілу зерновозів. У компанії розробили аукціони з продажу вагонів із горизонтом 5 місяців.

Про це повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов у Facebook.

Учасникам ринку запропоновані аукціони, на яких виставлятимуться такі лоти:

  • загальна кількість вагонів-зерновозів в одному лоті — 750 одиниць;
  • обов'язкове ритмічне навантаження по одному маршруту (50 вагонів) у кожну декаду протягом 5 місяців (50 зерновозів * 3 декади * 5 місяців = 750 вагонів);
  • аналогічних лотів буде виставлено за 4 вантажними полігонами — Одеська залізниця, Львівська залізниця; Південно-Західна залізниця та загальний полігон — Придніпровська, Донецька та Південна залізниця.

Таким чином на чотири полігони буде виділено 3000 вагонів-зерновозів.

«АТ «Укрзалізниця» реалізує 100% власних вагонів через аукціони на ЄТС «Прозорро.Продажі» з різним горизонтом постановки вагонів під навантаження», — зазначив Валерій Ткачов.

За даними аукціонами пропонуються такі горизонти постачання вагонів:

  • через 7-9 діб після проведення аукціонів;
  • через один місяць після проведення аукціонів;
  • протягом 5 місяців після аукціонів.

За його словами, АТ УЗ у майбутньому планує запропонувати на аукціонах різні варіації лотів (за розміром лота, за розміром добового навантаження, за горизонтом подачі вагонів).

Також Валерій Ткачов додав, що найближчим часом компанія завершить ремонтні роботи на залізниці, що значно полегшить перевезення зерна до портів.

Нагадаємо, голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін повідомив, що перевезення вантажів залізницею у 2022 році дорожчати не будуть.