Карантин у китайських портах може посилити кризу ланцюжків поставок

У китайських портах ввели семитижневий картантин
У китайських портах ввели семитижневий картантин
Джерело фото: chinacheck.ru

У Китаї нещодавно запровадили семитижневий карантин для моряків, які повертаються до країни, і це, на думку учасників ринку, посилює загальносвітові проблеми з постачанням, і продовжує пов'язану з цим кризу.

Про це пише УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

У разі зміни екіпажу вантажне судно при прибутті до Китаю має стояти на карантині два тижні до того, як йому буде дозволено увійти до порту.

«Обмеження у Китаї викликають ефект доміно. Будь-які обмеження на діяльність судів мають накопичувальний вплив на ланцюжок поставок і призводять до реальних збоїв»,— вважає генеральний секретар Міжнародної палати судноплавства Гай Платтен.

Багато судноплавних і логістичних компаній вже зверталися до китайської влади із закликами пом'якшити обмеження, які так сильно впливають на ланцюжки поставок загалом.

«Китай — це головна складність. Вони добре справляються зі стримуванням COVID-19, але ціною того, що не пускають моряків — навіть китайські моряки іноді не можуть повернутися до Китаю», — зазначає Бйорн Хойгор, голова компанії Anglo-Eastern Univan Group, яка обслуговує морські судна.