Галузь переробки буде звільнена від багатьох податків — Мінагро

Мінагро має намір звільнити галузь переробки від низки податків. Політика відомства на 2022 рік буде сконцентрована на переробці, тваринництві та розширенні прозорих компенсаційних механізмів.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у привітанні аграріїв із Днем працівників сільського господарства, повідомила пресслужба.

Він зазначив, що кукурудза є українською нафтою, яка зробить країну енергетично незалежною.

«Цього року Україна вийде на врожай у 40 млн т кукурудзи. Але кукурудза — це лише сировина. Наступним етапом аграрної політики є глибока переробка ключової культури нашої країни», — прокоментував Роман Лещенко

Читати по темі: Глибока переробка зерна в Україні: чи є перспективи?

За його словами, обсяг урожаю кукурудзи в Україні здатний забезпечити країну власним газом, паливом, якісними кормами. А також іншими позиціями з доданою вартістю на десятки мільярдів доларів більше, ніж зараз. Крім того, додана вартість знаходиться в основі наступного етапу розвитку рослинництва.

«Тому стратегія Мінагро підходить до того, що галузь переробки буде звільнена від багатьох податків. Вона отримує пільгові умови у режимі інвестиційних нянь. І в наступні роки аграрії, які перероблятимуть сільськогосподарську продукцію, отримуватимуть найбільшу підтримку від держави. Ми досягли сировинного циклу в 100 млн, далі — максимально створювати додану вартість», — зазначив міністр.

Нагадаємо, практики зернового ринку розкажуть як доробляти, зберігати та продавати кукурудзу.