Соняшникова олія з України перевищила ціну у $1400 за тонну

Експортні ціни на соняшникову олію з України зросли до максимуму з початку сезону 2021/22. Вартість продукції підтримує обмежена пропозицію сировини.

Про це повідомив Refinitiv Agriculture у Telegram каналі.

Ціни пропозицій української соняшникової олії для постачання у грудні знаходяться близько 1420-1425 $/т FOB. Продукція на експорт на базисі СРТ-порт коштує до 1400-1410 $/т для поставки в листопаді-грудні.

Кількість пропозицій усередині країни залишається невеликою, хоча збиральна кампанія соняшнику вже завершена. Окрім того, очікується рекордний урожай олійної. Станом на 19 листопада 2021 року українські аграрії зібрали 15,6 млн т соняшнику з 98% площ.

«У поточному сезоні обсяги закупівель соняшнику приблизно в 2 рази нижчі від звичайного», — сказали відразу кілька українських трейдерів.

На сьогодні торгівля соняшниковою олією зосереджена на постачаннях у листопаді-грудні. Проте продавців на ринку практично немає.

«Експортери не ризикують пропонувати олію через низькі запаси соняшника на переробних підприємствах і стабільно високі закупівельні ціни на нього», — пише моніторинг Refinitiv Agriculture.

Нагадаємо, у комітеті економічного розвитку Верховної Ради України вважають, що держава має регулювати ціни на олію.