Деякі фермери будуть змушені залишити кукурудзу у полях на досушування цього року

У 2021 році вологість кукурудзи дуже висока, а сушка дорога. Це змусить деяких аграріїв не прибирати зернову з полів, даючи можливість знизити вологість природним шляхом.

Про це розповів власник ФГ «Геркулес» Віктор Шеремета у матеріалі Elevatorist.com «Сушіння кукурудзи врожаю-2021: Сушити не можна залишити в полі».

«Погода поки сприяє такому методу. Коли ми розпочинали збирання, вологість кукурудзи була 25%, зараз уже 20%. Можливо, ті аграрії, у яких висока вологість кукурудзи, навіть не обмолочуватимуть її, щоб вона природним шляхом сохла. А взимку за сонцем її приберуть», — пояснив Віктор Шеремета.

На самому фермерському господарстві є склади та 2 власні сушарки потужністю 600 т/добу. Устаткування працює на альтернативному паливі, тому сушка зерна обходиться аграрію без особливих витрат.

Хоча на ФГ «Геркулес» також пробували природний спосіб сушіння кукурудзи. Тоді зернову зібрали з поля із вологістю 12%.

«Так що в принципі можна залишити кукурудзу на польовому зберіганні, особливо ті гібриди, у яких качани схиляються вниз, на них не затримується вода і сніг», — додав фермер.

Більше про сушіння зерна в поточному сезоні 2021/22 читайте у матеріалі «Сушіння кукурудзи врожаю-2021: Сушити не можна залишити в полі».