Агроекспреси об'єднають три країни СНД

У Казахстані мають намір розвивати залізничні агроперевезення за допомогою сервісу «Агроекспрес». Першим напрямком стане Північ-Південь, який пов'язує Білорусь, Росію, Казахстан та інші країни Центральної Азії.

Про це розповів гендиректор АТ QazTrade Азамат Аскарули, пише Зерно-Онлайн.

Розвиток перевезень «Агроекспресом» сприятиме:

  • збільшення експорту за рахунок зниження вартості та часу транспортування;
  • створення стабільного експортно-імпортного логістичного сервісу;
  • росту виробництва аграрного сектора;
  • розвитку відправок в треті країни транзитом через Центральну Азію і Росію;
  • забезпечення продовольчої безпеки і стабільності цін на ринку;
  • виходу бізнесу з тіні.

За словами Азамата Аскарули, існуюча інфраструктура і недосконала логістика призводить до значного зростання цін і проблем збуту. У той час як синхронізована з виробництвом торгова логістика може стати драйвером зростання вітчизняного виробництва. У зв'язку з чим до кінця 2024 року почне діяти проект щодо поетапного будівництва 24 оптово-розподільних центрів (ОРЦ).

«Дана інфраструктура стане сполучною ланкою між основними учасниками товаропровідної системи і об'єднає в один кластер виробників, рітейлерів і постачальників. Надалі національна мережа ОРЦ буде інтегрована зі світовим продуктовим хабом, що дозволить Казахстану наростити обсяги експорту і зайняти гідну позицію як в регіональному, так і в глобальному ланцюжку створення вартості», зазначив Аскарули.

Нагадаємо, нацкомпаній «Қазақстан темір жолы» та ВАТ «РЖД» уклали Меморандум про співпрацю в організації та розвитку спеціалізованого сервісу «Агроекспрес», який передбачає прискорену доставку агропромислової продукції контейнерними поїздами.