Кабмін створив новий орган замість ДАБІ

В Україні почала роботу Державна інспекція архітектури і містобудування (ДІАМ). Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) офіційно припиняє виконувати свої повноваження.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.

«Цей день має увійти в історію як такий, що розпочав нову епоху в галузі містобудування. Епоху без корупції, без перешкод для бізнесу, без незаконних забудов. З електронними послугами, прозорими регулюваннями та доброчесними працівниками. ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган, з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи», — розповів голова відомства Олексій Чернишов.

Він також підкреслив, що жоден співробітник ДАБІ не буде працевлаштованим в новому ДІАМ.

Реформа містобудівної галузі повинна ґрунтуватися на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності. Відповідний законопроект по адміністративній та кримінальній відповідальності вже зареєстрований у Верховній Раді.

«У рамках реформи розширено повноваження органів місцевого самоврядування в питанні контролю над процесом будівництва. Плюс — буде запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність – зокрема, й фізичних осіб — за  правопорушення в цій сфері», — додав міністр.