Частина нотифікацій про невідповідність українського зерна зумовлена корупцією — експерт

У 2019 Україна отримала близько сотні нотифікацій щодо експортного зерна, в минулому році — близько двох сотень, а в нинішньому році вже є 200 нотифікацій. Частина нотифікацій зумовлена ​​корупцією з фітосанітарними сертифікатами.

Про це розповіла президент громадської організації «Фумігаційна асоціація» і директор громадської організації «Пест контроль України» Тамара Підберезняк на пресланчі «Світові тренди і вітчизняні програми контролю шкідників на виробництві», повідомляє Elevatorist.com.

«... Є і такий штучний момент, як маніпуляція фітосанітарними сертифікатами в результаті корупційних дій чиновників, які раніше очолювали фітосанітарну інспекцію. Останнім часом відбулися зміни, прийшли нові люди, будемо сподіватися, що ситуація покращиться. Ми знаємо, від чого ті нотифікації », — розповіла Тамара Підберезняк.

Основна частина нотифікацій пов'язана з якістю зерна, але є претензії і до різних аспектів фумігації.

«До числа нотифікацій входять і претензії до наявності шкідників, до залишків фумігантів і неефективного знезараження. Але більшість з них — нотифікації через наявність таких карантинних мікроорганізмів, як сажка, забруднення домішками і т. д. », — зазначила Тамара Підберезняк.

Нагадаємо, половина посівів соняшнику в 11 областях України уражена фомозом.