Сьогодні, 10:00 Логістика

У Румунії модернізували та розширили порт на каналі Дунай—Чорне море

Адміністрація судноплавних каналів (ACN) Констанци достроково завершила проєкт модернізації та розширення операційних потужностей порту Лумініца на каналі Дунай—Чорне море. Вартість інвестиції становила 120 млн леїв (близько €24 млн) з ПДВ. Про це повідомляє CTnews.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

У межах проєкту територію порту, яка раніше фактично була пустирем, перетворили на сучасний портовий майданчик із причалами та інфраструктурою для водо- й електропостачання. Фінансування забезпечили коштом ЄС із Фонду згуртування та державного бюджету Румунії через Міністерство транспорту.

За словами генерального директора ACN Флоріна Гойдеа, порт розраховують поступово вивести на перевалку 300 тис. тонн вантажів на рік на третьому році роботи. Для порівняння, порт Овідіу, за його словами, перевалює близько 500–600 тис. тонн на рік.

Зазначається, що у Лумініці планують обробляти широкий спектр вантажів. Інтерес з боку операторів уже є. Наступним етапом стане завершення адміністративних процедур та виставлення портових площ на аукціон.

Паралельно ACN завершила ще один важливий проєкт — реконструкцію та модернізацію мобільної водозливної греблі на 4+337 км у Чернаводе. Її не ремонтували з моменту будівництва у 1983 році, а конструкція була майже повністю зношена. Вартість робіт становила 50 млн леїв з ПДВ. Модернізація греблі має забезпечити безпечне утримання рівня води в каналі, особливо під час низької водності Дунаю.

Читайте також: Румунський перевізник заперечив пріоритет українського зерна на залізниці до Констанци

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2026 р.