На аграрному ринку України відбулася найбільша з 2022 року угода: бізнес має оптимістичні прогнози щодо закінчення війни — експерт
Власник агрохолдингу «Кернел» Андрій Веревський купив групу компаній «Агро-Регіон» через приватну компанію ENSELCO HOLDING LIMITED. Це стало найбільшою угодою на аграрному ринку України з 2022 року, розповів керівник проєктів в агро Fortior Capital Володимир Нагорний, пише Latifundist.com.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
За словами Нагроного, для ринку угода має велике значення, оскількии свідчить про подльшу консолідацію великого земельного банку у володінні у однієї компанії. Відповідно, це хороший сигнал, що галузь перспективна для розвитку.
«Це тільки збільшить і без цього аномально великий запит на купівлю сільськогосподарських бізнесів», — додає експерт.
Він звернув увагу, що знаковість угоди також в тому, що основна частина земельного банку «Агро-Регіону» розміщена на Лівобережжі. Це, за його оцінкою, сигналізує, що бізнес має оптимістичні прогнози щодо закінчення війни.
Водночас, Нагорний наголосив, угода може сформувати важливі ринкові орієнтири на майбутнє, адже вартість активів за цією угодою буде хорошим індикативом для наступних угод M&A.
«Гарним логічним продовженням цієї історії було б придбання Кернелом ще декількох сусідніх активів», — додав Володимир Нагорний.
- ENSELCO HOLDING LIMITED — приватна компанія, яку у 2022 році Андрій Веревський викупив у «Кернела». Її земельний банк становить 134 тис. га у Хмельницькій та Тернопільській областях.
Читайте також: Агро-Регіон переходить у власність компанії Веревського (ОНОВЛЕНО)
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2026 р.