АгроПлюс запускає першу чергу власного елеватора — надаватимуть послуги сушіння та очищення зерна для фермерів Черкащини
Компанія «Агроплюс 2006» на Черкащині, що займається тваринництвом, запускає в роботу першу чергу власного елеватора, з метою забезпечити необхідними обсягами зерна новий комбікормовий цех. Про це розповів співвласник і генеральний директор компанії Томас Бруннер кореспонденту Elevatorist.com в рамках «Агротуру: Переробка на ходу»
Читайте по темі: Елеваторне будівництво: скільки нових елеваторів з’явилося в Україні минулого року
За словами керівника, елеватор на першому етапі буде працювати з власним зерном компанії, а також надаватиме послуги сушіння та очищення зернових для фермерів регіону. На підприємстві встановлена сушарка від Лубнимаш, потужністю 350-450 т/добу, яка працює на теплогенераторі з альтернативним паливом від GrecoGroup.
«Послуги сушіння та очищення зерна для аграріїв регіону стануть дешевше за рахунок логістичної складової та наших лояльних цін», — зазначає Томас Бруннер.
Кошти на будівництво елеватора «Агроплюс2006» отримали за грантовою програмою USAID. Будівництво почали у 2023 роцi. Поки що в роботу запустять 1 силос на 5 тис. т, хоча загальний проєкт розрахований на 15 тис. т зберігання.
Зерносховище повністю автоматизоване, керується одним оператором. Наразі тут вже прийняли перше збіжжя, ячмінь власного виробництва поки розміщують в оперативні хопери. Елеватор має одну завальну яму, а процес прийомки захищений від викидів пилу в повітря.
Переробні потужності нового комбікормового цеху «Агроплюс2006» складають 5 т продукції на годину. Комбікорм використовують на годівлю власного свиного стада у 6 тисяч голів.
Редакція Elevatorist.com провела агротур по переробним підприємствам України за участі партнера проєкту Райффайзен Банк Україна.
Читайте також: Завод з переробки проса на Черкащині збирається будувати другу чергу елеватора
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.