Ставки на перевезення зерна костерами з українських портів знизились
Незважаючи на спроби судновласників переломити ринкову тенденцію на свою користь, ставки фрахту поки що не зростають. Позитивні новини з Туреччини щодо нових квот на імпорт зерна та зростаюча напруженість серед судновласників після обстрілів української портової інфраструктури в першій половині березня не сприяють зміні ситуації. Про це повідомив аналітик ASAP Agri та фрахтовий брокер Atria Brokers Павло Лисенко.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Більше того, ставки на костерні перевезення знизилися через нестачу нових заявок на вантажі. Загалом доступність вантажопотоків у регіоні Чорного та Середземного морів залишається обмеженою, що дозволяє фрахтувальникам диктувати умови при фіксаціях. У сегменті хендісайзів ставки залишаються стабільними, демонструючи лише незначні коливання.
За оцінками фрахтового відділу Atria Brokers, перевезення панамакс-партії кукурудзи з українських глибоководних портів до Південного Китаю коштує 33-34 $/т, доставки пшениці до Південного В'єтнаму — 31-32 $/т, а транспортування до Бангладеш — 33-34 $/т.
У сегменті хендісайзів вартість фрахту для 30 тис. т кукурудзи з глибоководних портів України до Східного узбережжя Італії залишається на рівні 16-17 $/т.
Щодо костерних перевезень, то фрахт для 6 тис. т кукурудзи з українських дунайських портів до Східного узбережжя Італії знизився на 4 $/т — до 27-28 $/т.
Перевезення 1-3 тис. т кукурудзи з Ізмаїла або Рені баржами до Констанци утримується на рівні 8-9 €/т.
Читайте також: В порту Чорноморськ призначили нового очільника
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2025 р.