Власники елеваторів на Лівобережжі намагаються заохотити клієнтів принаймні на перевалку зерна. Про тривале зберігання не йдеться — експерт
Через недовантаженість власники елеваторів на Лівобережжі намагаються заохотити клієнтів принаймні на перевалку, про тривале зберігання не йдеться. Як і про сушіння, за рахунок якого на зерносховищах традиційно вирівнювали рентабельність. Про це Latifundist.com розповів керівник елеваторного напрямку «SOLAGRO» Сергій Щербань.
Сушіння завжди було ключовою статтею доходу елеватора, воно нівелювало всі перекоси у фінансах, каже Сергій Щербань.
«Воно завжди було прибутковим. Тепер сушарки встали. Відповідно, «перекритися» нема чим. Той самий «Прометей» закрив вже 2-3 елеватори. Просто нема чого зберігати. Ну, зробить він тариф 5 грн/добу (економічно на елеваторі зараз рахуватиметься не менше 5 грн), тоді точно ніхто не привезе зерно на зберігання. За 3-3,5 грн ледве везуть. Така ситуація», — говорить Щербань.
У Полтавській та Харківській областях, за його словами, на сьогоднішній день за зберігання пшениці просять в середньому 3,50-3,60 грн за тонну, кукурудзи — 4,20 грн, за олійні — 5,40 грн. В порівнянні з минулим роком цінник практично не змінився.
Читайте також: Роман Андрейків: Зараз немає сенсу будувати елеваторні місткості, бо є менш затратні інструменти
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.