На елеваторах трапляються випадки махінацій на вагових комплексах — учасник ринку
На елеваторах бувають випадки втручання у роботу вагового комплексу, тому аграріям, як мінімум, потрібно перевіряти, коли проводилася повірка ваг. Виробники рекомендують проводити огляд двічі на рік.
Про це пише Latifundist.com.
Операційний директор компанії «Ваговимірювальні системи» Олександр Німчик пояснив, що точність зважування залежить від геометрії платформи та тензометричних датчиків.
Технічне обслуговування ваг забезпечує контроль першого фактору. Другий залежить від якості тензометричних датчиків.
«Тобто на цих датчиках (італійського виробництва, — прим. ред.) ми отримуємо в два рази точніші показники. На перший погляд, різниця здається не значною, але давайте порахуємо. Припустимо, у вас 5 000 авто зважується на рік: 5 000*30 = 150 000 кг. Тобто максимальна похибка на вагах може бути 150 т. Якщо брати інші датчики, то це в два рази більше: 300 т при вартості продукту в 8 тис. От і рахуйте економію», — зазначає Олександр Німчик.
Це важливо перевіряти, бо на елеваторному ринку можуть траплятися ситуації зі значним обважуванням. Наприклад, з такою зіткнулася компанія «Балк-Транс». За словами співвласника Максима Павлюченка, компанія почала співпрацювати з відомим в Україні підприємством. Згодом помітили, що на елеваторі щось не так з вагами. Після зважування машин на сусідньому елеваторі, виявилося, що різниця складала 300-400 кг.
Читайте також: Як правильно вибрати автомобілерозвантажувач — поради компанії Ваговимірювальні системи
«Коли ти везеш з елеватора на елеватор, то у тебе є початкова і кінцева вага. Ти можеш їх порівнювати. А коли везеш з поля на елеватор — такої можливості немає. У нашому випадку ми провели офіційну перевірку, яка показала, що ваги точні. А потім, коли почали проводити розслідування, виявилось, що під ними вбудовано механізм. У комплекті до нього йде пульт за допомогою якого робітник елеватора чи керівник можуть змінювати вагу. Саме таким чином вони і отримували 300-400 кг надлишку на кожній машині», — пояснює Максим Павлюченко.
Такі махінації переважно відбуваються на аналогових датчиках тензометричних ваг.