Українські експортери ячменю можуть втратити китайський ринок — ВАР

Зараз умовні ціни на ячмінь в українських морпортах становлять $154-157/т, а зерно, сертифіковане для продажу до Китаю, оцінюється у $162/т. Сезонні моделі показують тенденцію до зниження цін, проте також є ризик втрати премії за сертифікацію ячменю для торгівлі з Китаєм.

Про це пишуть аналітики ВАР.

«Китайська якість» ячменю торгується з премією у $5-7 за тонну. Вже є контракти на український ячмінь на липень-серпень, проте подальших контрактів наразі немає. Відкритим залишається питання, чи повернуться китайські покупці восени. Якщо на початку серпня Китай не вийде на ринок з попитом на ячмінь, то премія може зникнути для тих, хто сертифікував свою продукцію для китайського ринку», — зазначають експерти.

Загалом аналітики вважають, що існує ризик падіння цін до $140-150 за тонну під тиском збору врожаю, але є можливість повернення восени до рівня $165 за тонну в одеських портах.

«На світовому ринку ячменю формується попит з боку ЄС, але тут Україна стикається з сильною конкуренцією з румунським зерном. Коли на ринок виходять такі покупці, як Кіпр та Італія, то туди переважно експортується французький та румунський ячмінь. За прогнозами, цьогорічний врожай ячменю в ЄС додасть 11 млн т. Основні покупці ячменю на світовому ринку — Китай та Саудівська Аравія, які купують 50-60% всього обсягу», — пояснюють у ВАР.

Українські аграрії законтрактували 120 тис. т ячменю на експорт до Китаю у липні. Очікується, що 30-40% всього українського експорту зернової буде спрямовано саме в цю країну. Наразі зібрано понад 1,5 млн т ячменю, а прогноз на врожай складає 5-6 млн т.