Керівника Маріупольського порту підозрюють у розтраті коштів на будівництво зернового терміналу

В.о. директора державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» Ігоря Барського підозрюють у розтраті 11,6 млн грн.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 1 липня, повідомляє «Слово і діло».

Справу передано до Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Прокурор САП звернувся до суду з проханням продовжити строк відсторонення Барського від посади ще на 2 місяці.

«Клопотання прокурора САП про відсторонення від посади — задовольнити. Продовжити строк дії відсторонення підозрюваного (Ігоря Барського — ред.) від посади в.о. директора державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» строком на 2 місяці, тобто до 1 вересня 2024 року включно», — йдеться в рішенні.

За даними слідства, у лютому 2022 року між Маріупольським МТП та приватною фірмою було укладено договір на додаткові роботи з будівництва спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів. Попри вторгнення РФ та масовані обстріли Маріуполя директор порту вирішив сплатити підрядній організації фактично не відпрацьовані за договором кошти.

«На думку слідчих, посадовець надав вказівки підлеглим працівникам готувати фіктивні документи. При цьому їх оформлювали «задніми числами» — вже після закінчення строків дії договору», — пише видання.

На підставі підписаних керівником порту актів нібито виконаних робіт з жовтня по грудень 2022 року підрядник незаконно отримав від держпідприємства понад 11,6 млн грн.