Стрийський КХП №1 оштрафували на 54 млн грн за втрату зерна із Держрезерву

За рішенням Господарського суду Львівської області ДП «Стрийський комбінат хлібопродуктів №1» має сплатити 54 млн грн штрафу та повернути Державному резерву України понад 6 тис. тонн зерна.

Про це інформує Lviv.media.

За даними слідства, у 2009 році Держрезерзв та Стрийський КХП№1 уклали договір про відповідальне збереження майна згідно з яким підприємство прийняло на зберігання кілька тисяч тонн зерна різних сортів. Під час перевірки у 2022 році Держрезерв виявив нестачу понад 6 тис. тонн зерна.

«Як вказано у позовній заяві… на Стрийський КХП №1 виявлено незабезпечення збереження зерна держрезерву, а саме: пшеницю 2 класу у кількості 2075 тонн, пшеницю 3 класу у кількості 4371 тонн; пшеницю 4 класу у кількості 116 тонн і ячмінь 3 класу у кількості 1 тонна», — йдеться у рішенні суду.

Крім того, Держагентство також нарахувало комбінату штраф у розмірі 100% незбережного майна: 32 млн 961 тис. грн, а також 21 млн 698 тис. грн.

На суді представник хлібокомбінату заперечив проти позовної заяви, проте свого відзиву на позов не подав. Відтак суд задовольнив вимоги Державного агентства резерву.

Наразі згідно з рішенням суду, Стрийський комбінат хлібопродуктів №1 зобовʼязаний повернути Держагентству резерву України більш ніж 6 тис. тонн втраченого зерна, і заплатити агентству штраф в близько 33 млн грн, 21,5 млн грн пені, а також понад 820 тис. грн витрат на сплату судового збору.

Нагадаємо, в Норвегії уряд та 4 приватних компанії підписали угоду про накопичення стратегічного запасу зерна на випадок пандемії COVID-19, війни в Європі та зміни клімату.