ЄБРР позичає €60 млн Лан-Ойл на фінансування виробництва біопалива в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит €60 млн українському приватному ТОВ «Лан-Оіл» у рамках свого першого проєкту фінансування будівництва нового приватного заводу для виробництва біопалива в Україні з початку Росією повномасштабної війни більш ніж два роки тому.

Про це повідомляє пресслужба ЄБРР.

Кредит супроводжується фінансовою гарантією Європейського Союзу, яка надається у рамках інвестиційної складової програми Ukraine Facility (Pillar II).

Гарантія ЄС є частиною нової програми Ukraine Investment Framework загальним обсягом €150 млн, яку було підписано сьогодні на Конференції з відновлення України у Берліні. Програма передбачає підтримку нових та існуючих кліматичних технологій відповідно до детального Плану ЄС для України, зокрема в енергетичному секторі.

Проєкт реалізується концерном «Галнафтогаз» і групою компаній OKKO GROUP – провідним дистрибутором автомобільного пального в Україні та давнім клієнтом ЄБРР. Станом на грудень 2023 р. концерн «Галнафтогаз» мав та експлуатував 396 АЗС під брендом «OKKO».

Біопальне, що вироблятиметься на новому заводі, відповідатиме вимогам Директиви ЄС про відновлювану енергетику (RED III).

Проєкт також допоможе компанії у подоланні критичних викликів у сфері людського капіталу, які негативно впливають на її діяльність, оскільки передбачає реалізацію нових ініціатив, спрямованих на підтримку професійної реінтеграції та доступу до послуг для ветеранів війни, а також нові можливості для навчання жінок, які заповнюватимуть традиційно «чоловічі» посади у логістичному підрозділі «OKKO».