Котирування кукурудзи на Чикаго незначно зросли, ціни на українську кукурудзу продовжили зниження

Котирування кукурудзи на Чикаго за підсумками вчорашніх торгів показали незначне зростання попри відсутність змін у балансах США, Аргентини та Бразилії.

Про це пишуть Barva Invest.

Аналітики зазначають, хоч ринок очікував на перегляду кінцевих запасів США в бік зниження, в червневому звіті WASDE баланс США на поточний сезон та сезон 24/25 USDA не змінило взагалі.

Також не відбулось очікуваного перегляду оцінок виробництва для Аргентини та Бразилії (їхній поточний урожай зараховується у сезон 23/24), в той час, як ринок очікував на хоч якесь зниження, враховуючи посуху та значні розбіжності між місцевими аналітиками та USDA. 

В результаті для поточного сезону світові кінцеві залишки знизились досить помірно при більш агресивних очікуваннях ринку напередодні.

«Зміни світового балансу по сезону 24/25 були відносно косметичними (зниження виробництва для рф, підвищення за рахунок площ для України). В результаті ми побачили значну волатильність котирувань одразу після звіту»,— зазначають в Barva Invest.

  • Липневий фʼючерс на Чикаго — 178,8 $/т (+1,9 $/т)
  • Cерпневий  фʼючерс на Євронекст — 232,1 $/т (-2 $/т)
  • DAP-Port Дунай — 179-185 $/т
  • DAP-Глибоководні порти — 170-175 $/т

Ціни на українську кукурудзу продовжили зниження під тиском зменшення попиту та попри обмежені обсяги вільної пропозиції на ринку.