Укрзалізниця в березні перевезла рекордні 16 млн тонн вантажів

Укрзалізниця третій місяць поспіль демонструє ріст вантажоперевезень. У березні 2024 року залізницею перевезено у всіх видах сполучення рекордні від початку повномасштабного вторгнення 16 млн тонн вантажів.

Про це інформує пресслужба УЗ.

Так, у березні перевезено вантажів на 31% більше, ніж у березні 2023 року, та на 10% більше рекордного попереднього місяця.

«Наразі третина від усіх залізничних вантажів перевалюється саме через припортові станції, що забезпечує понад 60% завантаження морських портів. В основному це вантажі, які прямують на експорт, зокрема українське зерно. У березні ми виконали фактично всі заявки вантажовідправників і продовжуємо покращувати експлуатаційні показники, які і є запорукою позитивних результатів роботи», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Через припортові станції в березні було перевезено 5,3 млн тонн вантажів (2,7 млн тонн зернових), через західні прикордонні переходи — 3,4 млн тонн (484 тис. тонн зернових).

На експорт минулого місяця залізницею було перевезено 8 млн тонн вантажів, з них 3,2 млн тонн — зернові вантажі. Загалом на експорт перевезено 51% від усіх вантажів. Він збільшився до березня 2023 року на 53,7%, а до рекордного минулого року — на 4,7%.

У внутрішньому сполученні у березні було перевезено 7 млн тонн, що на 11% більше березня 2023 року. Імпортні перевезення зросли на 65% до березня 2023 року й становили 808,3 тис. тонн.