В порту Ізмаїла зіткнулися два суховантажні судна

В ізмаїльському порту цього тижня два суховантажні судна зіткнулися під час маневрування. Одне з суден не встигло загальмувати та втаранило інше. Обидва судна не отримали значних пошкоджень.

Про це повідомляє «Думська».

За інформацією видання, балкер KLC ERCIYES (прапор Барбадоса) при маневруванні перед швартовкою вдарив носовою частиною корпусу в суховантаж JASMIN QUEEN (прапор Камеруна), що стояв біля причалу.

Галузеві фахівці назвали причиною зіткнення значне збільшення розмірів та тоннажу суден, що входять до українських дунайських портів. Стара інфраструктура порту розрахована на проводку барж, а зараз в порт заходять великісудна довжиню у понад 140м та водотоннажністюдо 15 тис. тонн.

«Ні лоцманське проведення, ні буксирне забезпечення не розраховане на умови експлуатації портових споруд у нових умовах. Малопотужні буксири не справляються із проведенням важких суден. Висока щільність постановки біля причалів також не сприяє безпеці», — прокоментував виданню фахівець галузі.

Нагадаємо, у червні в Ізмаїлі завантажили судно дедвейтом майже 24 тис. тонн — це рекордні характеристики судна для порту.