Куліндорівський КХП зазнав збитків на суму 87 млн грн через управлінські рішення — аудитори

Держаудитслужба провела фінаудит ДП «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» Держрезерву України та встановила факти неефективних управлінських рішень на 87 млн грн. Керівництво КХП серед іншого платило компенсації за фіктивні звільнення та оплачувало ремонти, зроблені в попередні роки.
 
Про це повідомила пресслужба Південного офісу Держаудитслужби.
 
Аудит проводили за період з 1 січня 2020 по 30 вересня 2022 року. Зазначається, що протягом досліджуваного періоду ДП «Куліндорівський КХП» систематично не виконувало планові показники з виробництва продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, що не сприяло покращанню фінансових результатів.
 
2020-2021 роки для ДП були збитковими. У 2020 році збиток становив 5,3 млн грн, у 2021 році — 1,8 млн грн. За 9 місяців 2022 року ДП отримало прибутку на суму 1,1 млн грн.
 
Аудитори звернули увагу на однобоке виконання договорів про переробку давальницького зерна, які ДП уклало з компаніями ПП «Балканіка-Трейд» та АТ «Аграрний фонд» — компанії не виконали взятих на себе зобов’язань щодо наданих обсягів сировини.
«Крім того, «Куліндорівський КХП», зі свого боку, не переглянув калькуляції вартості послуг і фактично провів переробку зерна за цінами нижчими за собівартість. Як наслідок, підприємство недоотримало майже 24 млн грн», — зазначають аудитори.
Також йдеться про те, що керівництво «Куліндорівського КХП» не здійснило заходів на відповідне зменшення адміністративних витрат, а навпаки були проведені незаплановані виплати.
«Наприклад, 2021 року 8 працівників одержали 2,1 млн грн компенсацій під час звільнення. Отримавши гроші, ці самі працівники протягом тижня були поновлені на своїх посадах. Також керівництво підприємства нарахувало собі 1,8 млн грн за сумісництво, а ще 1,1 млн грн були виплачені деяким працівникам у вигляді премій за «особливо важливі завдання». Що то були за завдання в умовах невиконання плану, керівництво підприємства не змогло пояснити», — повідомили в Держаудитслужбі.
Аудитори також встановили, що основні документи роботи підприємства розроблені формально. Наприклад, структура «Куліндорівського КХП» не погоджена з органом управління, а стратегічні плани розвитку не відповідають фактичній ситуації. Як наслідок, до стратегічного плану розвитку були включені заходи із модернізації обладнання, які вже були проведені в минулих періодах.
«За результатами аудиторського дослідження ДП «Куліндорівський КХП» надано 11 рекомендацій для обов’язкового врахування та поінформовані Державне агентство резерву України і Служба безпеки України», — зазначили в повідомленні.