Будівництво тимчасових зерносховищ біля українських кордонів може зайняти до 4 місяців

Ідея побудувати тимчасові силоси в Польщі біля кордону з Україною цікава, але поки що це попередня декларація, і перед будівництвом потрібно вирішити цілий ряд організаційних і проєктних питань. На виконання знадобиться приблизно три-чотири місяці.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик на своїй сторінці в Facebook. 

Ковальчик зазначив, що треба вирішити питання розташування, розмірів, допоміжної інфраструктури, джерел фінансування, власності, тощо.

«На мою думку, будь-які силоси мають розташовуватися там, де закінчуються широкі залізничні колії з України. Тоді буде легше перевантажувати зерно і тим самим збільшити перевантажуваність. Зараз максимальна кількість зерна, яку можна перевантажувати в Польщі, становить приблизно 1,5 мільйона тонн на місяць, тоді як потреби України становлять близько 5 мільйонів тонн на місяць. Водночас слід зазначити, що на виконання такого типу інвестицій знадобиться приблизно три-чотири місяці», — йдеться в повідомленні.