Україна та Румунія розпочали експеримент із перевезення вантажів залізницею по графіку

Україна та Румунія розпочали експеримент із перевезення вантажів залізницею по графіку

З 1 червня в УЗ розпочали експеримент по закріпленню «ниток» графіка за румунськими перевізниками через прикордонний перехід Вадул-Сірет—Дорнешти.

Про це йшлося під час наради Укрзалізниці із перевізниками Румунії та Молдови 1 червня, пише Rail.insider.

На думку залізничників, це має позитивно вплинути на вантажні перевезення через цей перехід, зокрема скоротити чергу вагонів до нього. У напрямку цієї станції прямує понад 5,7 тис. вагонів, із них майже 4 тис. — із зерновими вантажами.

Щоправда, вже у перший день втілення новації не всі перевізники дотримувалися виділеного їм часу. Так, одна з румунських компаній не змогла забрати вантажі через ремонт вивантажувального обладнання у суміжників.

Проте, як пояснили в «Укрзалізниці», у перший місяць експерименту санкції за неприбуття не діятимуть. Їх можуть ввести під час наради щодо результатів новації за підсумками місяця дії.

Є ще один нюанс, який призводить до накопичення вантажів на переходах. Як пояснив очільник департаменту управління рухом АТ «Укрзалізниця» Володимир Рущак, наразі в Україні спостерігається нестача колісних візків для перестановки вагонів (через різну ширину колії вагони доводиться або перевантажувати, або замінювати їм колісні візки). Зокрема, понад 1 тис. візків перебувають поза межами України. Тож посадовець закликав іноземних перевізників швидше повертати УЗ порожні вагони.

Водночас під час наради з угорськими перевізниками акцентувалося на позитивному моменті. Так, зросла кількість вагонів, які передаються по переходу Батьово—Еперешке.