Аграрії можуть взяти безвідсотковий кредит на час війни

Українські сільськогосподарські товаровиробники можуть скористатися програмою «5-7-9%» та отримати кредит до 60 млн грн під 0% на час воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Мінагро.

Відповідно до рішення Уряду програма «Доступні кредити «5-7-9%» розширюється. Відтак, аграрії протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення можуть отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу — на 3 роки.

До того ж, кредитування аграріїв для провадження своєї діяльності на період воєнного стану протягом 6 місяців з 0% відсотковою ставкою, після цього 5%. Кредит надається виключно на придбання основних засобів та покриття будь-яких витрат, пов’язаних із провадженням сільськогосподарської діяльності в значенні Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

«Вартість такого кредиту буде 0%, всі відсотки компенсує держава, для того, щоб за ці кошти сільськогосподарські виробники могли купити всі необхідні засоби виробництва та здійснити посівну компанію» — підсумував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Нагадаємо, що український бізнес зможе отримати кредит під 0% річних обсягом до 60 млн грн. Кількість дозволів для підприємців скоротять з 600 до 20 документів.