На ринку соняшникової олії посилиться конкуренція серед ключових світових експортерів

Світове споживання соняшникової олії в новому сезоні 2021/22 за оцінками аналітиків зросте на 9%, імпорт — до 12 млн т. В основному постачання продукції збільшиться через очікування рекордного врожаю олійної в Чорноморському регіоні.

Про це повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

«У числі ключових споживачів традиційно залишаються Індія, Китай та країни ЄС, за якими очікується зростання закупівель більш ніж на 20%. Крім того, закупівлі соняшникової олії країнами «другого ешелону» (обсяг імпорту менше 1 млн т) відновляться до рівня 2019/20 МР», — розповіла Світлана Купреєва.

Вона зазначила, що у 2021/22 МР державне регулювання зовнішньої торгівлі соняшниковою олією в Україні та Росії відрізняється. В Україні відмовилися від обмежень експорту. У Росії ж продовжили політику стримування цін внутрішньої торгівлі. Для цього уряд встановив демпферне мито при експорті продукції, що в результаті не повинно негативно вплинути на показники експортної статистики.

«Оцінки експорту соняшникової олії в 2021/22 МР показують зростання: в Україні — на 32%, в Росії — на 19%, а отже доведеться поборотися за ринки збуту», — додала аналітик.

Нагадаємо, у жовтні USDA знизив прогноз виробництва соняшникової олії для України.