Суд виправдав колишнього очільника МІУ у справі про портові збори

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна у справі про зменшення ставок портових зборів на 20%. Звинувачення заявляє, що через зниження ставок в бюджет країни в 2018 р не надійшло 30,4 млн грн.

Про це стало відомо в ході судового засідання.

«Суд постановив: Омеляна Володимира Володимировича визнати невинним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.211 КК України, і виправдати у зв'язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення», — йдеться в рішенні суду.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила, що оскаржить рішення суду.

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Його дії визнали неправомірними, так як один з цих зборів є прибутковою частиною держбюджету і змінювати його розмір може тільки Верховна Рада.

За даними слідства, це рішення призвело до недонадходження до держбюджету 2018 року 30,4 млн грн.

У свою чергу Омелян вважає, що в 2018-2019 роках завдяки цьому рішенню морська галузь продемонструвала зростання більш, ніж на 20%. Зменшення портових зборів було колегіальним рішенням Кабміну.